Makijaż Permanentny

Makijaż Permanentny Poznań - Makijaż Trwały

Makijaż Permanentny Brwi Poznań
Makijaż permanentny jest to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie makijażu, który czyni twarz piękniejszą bez konieczności spędzania rano czasu przed lustrem. Czym jest i kiedy warto skusić się na to rozwiązanie?

Co to jest makijaż stały (permanentny)?

Makijaż permanentny, inaczej zwany stałym polega na wprowadzeniu pod skórę w odpowiednim miejscu pigmentów, które mają na celu nadać jej odpowiedni kolor, imitując tradycyjny makijaż. Stosuje się go zazwyczaj do makijażu oczu, brwi oraz ust. Metoda wprowadzania pigmentu pod skórę przypomina odrobinę proces wykonywania tatuażu.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż stały utrzymuje się od 2 do 5 lat. Oczywiście granice te mogą różnić się w niektórych przypadkach. Wszystko zależy od używanych produktów, sposobu wykonywania usługi oraz indywidualnych cech osoby, u której makijaż jest wykonywany. Najlepiej tę kwestię omówić z kosmetyczką.

Kiedy warto zastosować makijaż permanentny?

Makijaż stały to rozwiązanie dla każdego, pod warunkiem, że wykona je doświadczona i sprawdzona kosmetyczka. Za jego pomocą można optycznie zagęścić brwi oraz nadać im kształt. Ponadto służy on także do korygowania niedoskonałości, pomaga on np. powiększyć optycznie usta oraz sprawić, że będą symetryczne. Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają blizny i przebarwienia. Pomaga je ukryć i sprawić, że nie rzucają się w oczy. Jest to zatem dobry wybór dla osób, które chcą po prostu poprawić swój wygląd oraz ukryć niedoskonałości.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Decyzja o wykonaniu makijażu powinna być poprzedzona znalezieniem odpowiedniej i doświadczonej kosmetyczki wykonującej takie usługi. Dobrze wykonany makijaż stały będzie służył lata i fenomenalnie wyglądał na twarzy. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą. Już od lat świadczymy podobne usługi i mamy doświadczenie w robieniu makijażu permanentnego.

Makijaż Permanentny Brwi

Twarz jest wizytówką każdego człowieka i to właśnie jej wygląd wiele o nas mówi drugiej osobie. Pierwszym, na co zwracamy uwagę, są oczy. Ich oprawa także ma znaczenie. Liche i niemalże niewidoczne brwi z całą pewnością nie dodają nam uroku. Twarz staje się wówczas nijaka. Istnieje jednak sposób na pożegnanie się z tego typu problemami.
makijaż stały, makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi, który nada twarzy charakteru

Kobiety niemogące pochwalić się pięknymi i mocnymi brwiami najczęściej sięgają po kredki i różnego typu zabiegi na brwi typu henna. Codzienne robienie makijażu jest jednak czasochłonnym zajęciem i nie zawsze można liczyć na uzyskanie pożądanego efektu. Ponadto wraz z jego zmyciem, znikają również nasze brwi. Można jednak cieszyć się przez całą dobę nieskazitelnymi brwiami, decydując się na makijaż permanentny brwi. Dzięki temu można budzić się na rano z pięknymi brwiami i to bez konieczności sięgania po kosmetyki kolorowe. Taki permanentny makijaż towarzyszy nam nawet po umyciu twarzy czy też wizycie na basenie. Wykonywany jest on metodą włoskową lub piórkową. Korzystając z usług doświadczonych profesjonalistów, można liczyć na to, że uzyskamy w pełni satysfakcjonujące efekty. Brwi będą wyglądały naturalnie, a efekty są w stanie utrzymać się przez kilka lat.

Zabieg aplikacji makijażu stałego brwi

Cały zabieg trwa około 2 godzin. Okres gojenia po zabiegu nałożenia makijażu permanentnego brwi to około 10 dni – w zależności od indywidualnych predyspozycji skóry. Bezpłatne dopigmentowanie – tzw. korektę – należy wykonać w okresie do 30 dni od daty zabiegu.

Zabieg nałożenia makijażu permanentnego brwi wykonywany jest dwoma metodami:

 • Metoda włosa
  Metoda bardzo popularna, polecana dla osób chcących uzyskać jak najbardziej delikatny i naturalny efekt. Zabieg polega na aplikacji pigmentu w postaci małych kreseczek mających imitować naturalne włosy. Między włoskami można dodatkowo zaaplikować jasny korektor, który da wrażenie trój wymiaru.
 • Metoda całego wypełnienia
  Metoda polega na całkowitym wypełnieniu konturów brwi. Po całkowitym wygojeniu efekt można przyrównać do kilkudniowej henny.

Pielęgnacja po zabiegu

Najważniejsze zalecenia po zabiegu nałożenia makijażu permanentnego brwi:

 • Przez 14 dni po zabiegu należy w sposób szczególny dbać o brwi.
 • Należy natłuszczać je maścią z antybiotykiem TRIBIOTIC (7 dni) i do momentu całkowitego wygojenia unikać kontaktu z wodą.
 • Nie wolno korzystać z basenu, sauny, łaźni, solarium, siłowni.
 • W miesiącach letnich wskazane jest używanie kremów z wysokim filtrem.
 • Nie wolno drapać, skubać i samodzielnie usuwać zaschniętego pigmentu.
 • Po wyłuszczeniu barwnika kolor traci na intensywności ok. 50% i wymaga ponownego dopigmentowania, tzw. korekty.
 • Korekta trwa około 1,5 godziny i czasem nie jest potrzebna, gdyż każda skóra inaczej przyjmuje pigment i klientka która oczekuje bardziej delikatnego efektu już po 1 spotkaniu będzie usatysfakcjonowana.

Trwałość koloru

Trwałość koloru brwi jest uzależniona od predyspozycji skóry danej klientki. U jednej osoby będzie to okres jednego roku, u innej nawet trzy lata. Wpływ mają: grubość skóry, rodzaj skóry, karnacja, wiek, przebyte zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, itp.

Znieczulenie

Znieczulenia wykorzystywane podczas zabiegu aplikacji makijażu permanentnego brwi to:

 • Krem EMLA – stosowany na nieprzerwany naskórek
 • Żel TAG – stosowany na przerwany naskórek

Makijaż Permanentny Oczu

Kreska górna i dolna

Zachwycające spojrzenie to coś, o czym marzy każda kobieta. Nic więc dziwnego, że wiele pań nie wyobraża sobie wręcz wychodzenia z domu bez makijażu. Za jego pomocą można nie tylko zatuszować pewne niedoskonałości, ale także wyeksponować swoje atuty i podkreślić rysy twarzy. Jeśli jednak dla kogoś męczące jest codzienne robienie makijażu, co wymaga umiejętności i czasu, warto zdecydować się na makijaż permanentny oczu.
makijaż stały, makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu sposobem na zjawiskowe spojrzenie

Za pomocą makijażu permanentnego można uwydatnić oczy na wiele sposobów. Jeśli stawiamy na naturalny wygląd, to wystarczy subtelna kreska wzdłuż linii rzęs. Jest to świetny sposób na ich optyczne zagęszczenie, co oczywiście nadaje oczom charakteru. Dla kobiet gustujących w mocniejszym makijażu godne polecenia jest wykonanie wyraźnej i wyciągniętej kreski wraz z kreską stanowiąca dopełnienie na dolnej powiece. Jest szybki i skuteczny sposób na podkreślenie oczu, który cieszy się coraz większą popularnością. Makijaż permanentny oczu preferowany jest szczególnie przez kobiety chcące codziennie pięknie wyglądać, prowadzących aktywny tryb życia i uczulonych na różne kolorowe kosmetyki.

Zabieg aplikacji makijażu stałego oczu

Schemat  przeprowadzanego zabiegu nałożenia makijażu permanentnego oczu jest taki sam jak w przypadku brwi. Naprzemienna aplikacja znieczuleń. Czas zabiegu około 2 godziny kreski górne, 1,5 godziny kreski dolne. Okres gojenia po zabiegu aplikacji makijażu permanentnego oczu  to około 7 dni.

Kreska górna i dolna wykonywana jest dwoma technikami.

 • Metoda zagęszczenia
  Metoda ta, polega na podkreśleniu oka w sposób delikatny i subtelny jedynie cienką kreseczką, aplikowaną między linią rzęs. Efekt końcowy jest dyskretny i nadaje spojrzeniu głębi. Nie widać jednej zdecydowanej linii.
 • Kreska dekoracyjna
  Kreska dekoracyjna wygląda jak namalowana eyelinerem, jest zdecydowana i gruba. Zazwyczaj cienka od wewnętrznej strony oka i grubsza na końcach. Często z lekko podniesioną końcówką, dla efektu „kociego oka”.

Uwaga – przed przystąpieniem do zabiegu makijażu permanentnego oczu należy wyciągnąć szkła kontaktowe.

Pielęgnacja po zabiegu

Najważniejsze zalecenia po zabiegu nałożenia makijażu permanentnego oczu:

 • Przez 14 dni po zabiegu aplikacji makijażu permanentnego oczu, należy w sposób szczególny dbać o oczy.
 • Należy natłuszczać je maścią z antybiotykiem TRIBIOTIC (7 dni) i do momentu całkowitego wygojenia unikać kontaktu z wodą.
 • Nie wolno korzystać z basenu, sauny, łaźni, solarium, siłowni.
 • W miesiącach letnich wskazane jest używanie kremów z wysokim filtrem.
 • Nie wolno drapać, skubać i samodzielnie usuwać zaschniętego pigmentu.
 • Po wyłuszczeniu barwnika kolor traci na intensywności ok.50% i wymaga ponownego dopigmentowania, tzw. korekty.
 • Do momentu całkowitego wygojenia nie powinno się malować rzęs tuszem.
 • Przy bardzo wrażliwych oczach można stosować kremy apteczne z witaminą E.
 • W razie wystąpienia opuchlizny można zastosować okłady z rumianku jednak  nie bezpośrednio na podrażnione miejsce.
 • Pomocny może być również żel ze świetlikiem nakładany pod oczy.

Makijaż Permanentny Ust

Wąskie czy też o nieregularnym kształcie usta nie dodają uroku i są często powodem do kompleksów. Każda pani marzy o pełnych, symetrycznych i kształtnych ustach, od których mężczyźni nie mogą odwrócić wzroku. Za pomocą makijażu permanentnego można zatuszować drobne niedoskonałości i asymetryczność oraz podkreślić urodę.
makijaż stały, makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny to ponętne usta na wyciągnięcie ręki

Nie trzeba wcale wykonywać żadnego zabiegu chirurgicznego powiększania ust ani też wstrzykiwać sobie kwasu hialuronowego w wargi, aby móc pochwalić się zmysłowymi ustami. W pełni satysfakcjonujące efekty można uzyskać, decydując się na makijaż permanentny ust. Jest to skuteczny sposób na ich powiększenie i nadanie im intensywności. Wystarczy dobrać odpowiednią technikę i pigmenty, aby osiągnąć wymarzony efekt. Bardzo ważne jest to, aby korzystać z usług wykwalifikowanych profesjonalistów z doświadczeniem. Makijaż permanentny za pomocą techniki 3D cieszy się ogromną popularnością. Pozwala na uzyskanie efektu trójwymiarowości za pomocą techniki światłocienia. Jeśli borykamy się z bardzo wąskimi i małymi ustami, to kontur z cieniowaniem zapewni nam duże i pełne usta.

Zabieg aplikacji makijażu stałego ust

Makijaż permanentny ust ma na celu skorygowanie ich kształtu, nadanie im symetrii i pięknego koloru. Dzięki linii prowadzonej po zewnętrznej stronie konturu ust, można je delikatnie optycznie powiększyć. Kontur ust z wypełnieniem daje efekt ust pomalowanych szminką. Po zabiegu wystarczy stosować sam błyszczyk, aby usta wyglądały pięknie. Zabieg nałożenia  makijażu permanentnego ust przeznaczony jest dla każdej z Pań, jednak w szczególności polecam go osobom o bladych, wąskich ustach z przebarwieniami po opryszczkach i nie wyraźnym konturem. Zabieg aplikacji makijażu permanentnego ust trwa ok. 2 – 2,5 godziny. Okres gojenia to około 7 dni. Kolor kształtuje się do 2 tygodni po zabiegu. Korekta następuje do 30 dni od daty zabiegu. W trakcie makijażu stosuję żel znieczulający.

UWAGA – PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO ZABIEGU NALEŻY ZAŻYWAĆ LEK HEVIRAN. DAWKOWANIE: 3 DNI PRZED I 3 DNI PO/3 RAZY DZIENNIE(200MG). LEK O WIĘKSZEJ POJEMNOŚCI ZAŻYWAĆ WG. WSKAZAŃ LEKARZA.

Przyjmowanie leku Heviran zmniejszy ryzyko wystąpienia opryszczki, a co za tym idzie, nieestetycznych przebarwień, niedopigmentowanych miejsc.

Pielęgnacja po zabiegu

Najważniejsze zalecenia po zabiegu nałożenia makijażu permanentnego ust:

 • po zabiegu nałożenia makijażu permanentnego ust unikamy wysiłku fizycznego
 • nie używamy własnych błyszczyków, pomadek (jedynie Tribiotic)
 • unikamy gorących napojów i staramy się pić przez słomkę (2 dni)
 • unikamy bardzo pikantnych, słonych potraw
 • staramy się bardzo szeroko nie uśmiechać
 • uważamy na świeży kontur podczas mycia zębów
 • nie skubiemy i nie usuwamy samodzielnie zaschniętego barwnika
 • PAMIĘTAMY aby 3 dni po zabiegu kontynuować kurację HEVIRANEM
 • wszelkie pozostałe zalecenia jak w przypadku makijażu permanentnego brwi i oczu