Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wraz z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, przez co skóra wiotczeje, a na wskutek ekspresji twarzy powstają załamania skórne.

wypelnianie-zmarszczek1Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu preparatu o budowie identycznej z naturalnym kwasem hialuronowym występującym w skórze. Przywraca on satysfakcjonujące nawilżenie tkanek, co daje natychmiastowy efekt wygładzenia. Silnie wiążąc wodę, wypełnia objętość tkanek skóry, przez co unosi jej powierzchnię i na nowo nadaje jej jędrność. Znakomicie wypełnia bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust, zmarszczki „marionetki”, bruzdy miedzy brwiami oraz koryguje opadające kąciki ust.

Podczas zabiegu za pomocą cienkiej igły podawane są niewielkie porcje żelu. W zależności od lokalizacji i głębokości zmarszczek stosowane są preparaty o różnej gęstości. Większość pacjentów bardzo dobrze toleruje iniekcje, jednak w przypadku dużej wrażliwości na ból skórę znieczula się miejscowo za pomocą kremu z 9% zawartością lidokainy. Zabieg trwa około pół godziny. Bezpośrednio po zabiegu może dojść do miejscowego obrzęku i zaczerwienienia. Ustępuje ono po 2-3 dniach.

wypelnianie-zmarszczek2Efekt zależy od wieku i głębokości zmarszczek i utrzymuje się w zależności od cech osobowych pacjenta od 6 miesięcy do ponad roku. Zabieg jest w pełni bezpieczny i może być wielokrotnie powtarzany.