Botoks – Toksyna botulinowa azzaulure

botoksProces starzenia postępuje nieubłaganie i nie da się go całkowicie zatrzymać, możemy go jednak spowolnić, usuwając bądź redukując już powstałe zmarszczki. Oprócz popularnych sposobów takich jak peelingi chemiczne i kwas hialuronowy istnieje jeszcze jeden polegający na wstrzyknięciu toksyny botulinowej zwanej potocznie botoksem.

Jest to jedyna metoda, pozwalająca na redukcję zmarszczek mimicznych, która działa bezpośrednio na ich przyczynę. Toksyna botulinowa poprzez zmniejszenie uwalniania się acetylocholiny która odpowiedzialna jest za skurcz mięśni, blokuje przewodzenie bodźców nerwowych między zakończeniami nerwów a mięśniami.

Preparat podaje się przy użyciu jednorazowej strzykawki zakończonej bardzo cienką igłą. Zabieg jest niemal bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, trwa ok 10-15 minut. Ściśle określone dla danego pacjenta dawki toksyny botulinowej wstrzykuje się w wybrane mięśnie twarzy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do swych codziennych zajęć.

Toksyna botulinowa działa stopniowo, pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, natomiast na ostateczny rezultat należy poczekać 2 tygodnie. W zależności od cech indywidualnych pacjenta efekt utrzymuje się od 4 do 8 miesięcy.

Botoks Poznań

Wskazania:

  • zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”
  • zmarszczki poprzeczne w okolicy czoła
  • zmarszczka pomiędzy brwiami tzw. „ lwia zmarszczka”